Marka Analizi ve Stratejisi

Marka Analizi ve Stratejisi

Markanızı sosyal medyada doğru konumlandırmak için profesyonelce planlanmış bir stratejiye ihtiyacınız var. Markanızla ilgili olumlu ve olumsuz izlenimleri doğru yorumlarsanız sektörel olarak pazardaki rolünüzde tam olmasa da az çok belirlersiniz. Rakiplerinizi ve sektörünüzü rutin aralıklarla kontrol etmek, markanızı geliştirmek adına son derece faydalı olacaktır. Doğru ve eksiksiz, araştırma yapılmış veri analizi üzerine kurgulanmış bir sosyal medya stratejisi sizi hedefinize bir adım daha yaklaştıracaktır.

Markanızı sosyal medya platformalarına entegre etmeden önce,uzman bir ekipten sektör ve rakip analizi almalısınız. Eğer, marka olarak daha önceden sosyal medya platformlarını kullanmaya başladıysanız, bu platformda markanızı büyütmeniz ve kullanıcılar ile karşılıklı bir iletişim kurmak adına gelişmeler analiz etmeniz gerekir.

Markanız hakkında konuşacak potansiyel müşteri kitlesinin yaş,cinsiyet,ilgi alannlar, lokasyon bilgisi ve daha birçok ayrıntıyı inceleriz. Bu doğrultuda başlatacağımız kampanya kurguları ve sosyal medya startejilerini bu yönde toparlar marka bilinirliğinize katkıda bulunuruz.